Gama Kimya HakkındaGAMA KİMYA çevre teknolojileri alanında proje danışmanlık, imalat, revizyon, satış, montaj ve teknik servis hizmetleri vermek üzere 1992 yılında kurulmuş uluslararası bir mühendislik firmasıdır.

GAMA KİMYA, çevreye duyarlı pek çok projeye imza atması ve üstün performansı ve ileri teknolojisi ile üstlendiği işlerde kalitesini kanıtlamıştır. Tuzlu Su Arıtma tesisleri, atık su arıtma sistemleri, ultra saf su üretimi, özel parametre giderme prosesleri, endüstriyel ve evsel uygulamalar, membran teknolojilerinin kullanımı son 17 yıldır GAMA’nın birincil odak noktası olmuştur.

Misyonumuz, anahtar teslimi projelerimizi; performans ve ürün kalitemizi geliştirerek işletme maliyetini azaltmak ve donanım ömrünü uzatarak en iyi şekilde gerçekleştirmek ve tam müşteri memnuniyeti sağlamaktır.

“ Tuzdan arındırma ve su arıtma bizim işimizdir.”

GAMA, oldukça çok sayıda tamamlamış olduğu ulusal ve uluslararası projeler sayesinde bu sektörün en iyisidir. Projelerimizin çoğunu Türkmenistan, Özbekistan, Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Suriye, BAE, Maldivler, Azerbaycan, Romanya, Etiyopya, Mısır, Cezayir, Libya, Irak, Tunus vb. ülkelerde gerçekleştirdik.

GAMA, Su arıtma ve saflaştırma sektöründe ve özellikle deniz suyunu tuzdan arındırma projelerinde öncelikle müşteri merkezlilik ve uluslararası yaygınlaşmaya dayalı, kârlı büyüme stratejisi izlemektedir. Şu dört bölüm; Proje ve Ön Mühendisliği, Tasarım ve Tedarik, Montaj ve Devreye alma ve son olarak Satış Sonrası Hizmetler bizim günden güne genel iş stratejimizi ve uygulamamızı anlatan bölümlerdir.

Her ülkede merkeziyetçi olmayan bir yönetim yaklaşımını takip ederek su arıtma sektöründe üst marka olmayı hedefliyoruz. Girişimci bir yaklaşım olan yenilikçi iş modelleri ve küresel iş gücü bugün ne ifade ediyorsa GAMA grubu olarak bunları gerçekleştiriyoruz.
Biz müşterilerimize onların ihtiyaçları, teknik gereksinimleri ve arıtılmış suyun beklenen sonucunu dikkate alarak en hızlı şekilde istedikleri cevapları veriyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyaçlarını, teknik gereksinimlerini ve arıtılacak suyun beklenen sonuçlarını dikkate alarak onlara süratli dönüş yapmaktayız. Geniş bir yelpazede, özellikli isteklere çözüm sunduğumuz deniz suyu arıtımı ve biyolojik artım gibi zor alanlara yönelmekteyiz. Çoğu zaman, uygun aşamalarla, biçimlerle ve kavramlarla, özellikli bir parametrenin ortadan kaldırılması veya süper saf suyun teorik kademelere erişmesi söz konusudur. Arıtım yapısında, su özelliklerinin, müşterilerimizin ilettikleri geri bildirimleriyle uyumlu hale getirilmesi sağlanmaktadır. Her projenin başlangıç noktası “Besleme Suyu Analizi” ve doğru değerleme yapılması açısından özenle detaylandırılır. Her projede, her açıdan GAMA’ya tam sorumluluk düşmektedir. Bu sorumluluğu alarak müşterilerimizle başarıya ulaşmakta ve onların güvenini kazanmaktayız.

Gama Kimya Kilometre Taşları

GAMA KİMYA Kuruluşu 1992

Kuruluşunun ilk on ayında, kurucularımızın 24 senelik benzer sektörlerdeki deneyimiyle ve su arıtma ekipmanları ve ön mühendislik tasarım satışlarıyla ana firma kurulur. WSI ve Atlantic Filter ve Bayer firmaları ile çalışarak ve tecrübelerinden yararlanarak uluslararası alanda gelişir.

1995

GAMA, Türkiye dışındaki genişlemesini ilerletti. Bu dönem, uluslararası firmanın hamlelerini, Türkmenistan'daki ilk makro anahtar teslimi projenin açılışı ve Suriye pazarına girişini içermektedir. 1995'te yurtdışında ciro, toplam cironun yüzde 22'sini oluşturur. Buna ek olarak, grup temel faaliyet alanına yoğunlaşmaya başlar. Örneğin, tuzdan arındırma ve yüksek saflıkta su arıtım faaliyetleri. GAMA Grubu, enerji, tekstil, elektronik, kağıt endüstrileri, çelik ve metal ile ilgili endüstriler, belediyeler ve diğer alanlardan su ihtiyacı olan 7 iş alanına oturmaktadır.

1999

NF ve DA & DM gibi yeni teknolojilerin başarılı bir şekilde uygulanması yapılır. Sağlık alanındaki büyümesini hızlandıran sağlık sektöründeki kilit yatırımlar için şirkete önemli adımlar atar. 1999 yılında toplam 32 hastane Böbrek uygulaması için HEMODİALYSIS üniteleri, ultra saf su projeleri olarak GAMA, anahtar teslimi hizmetler sunar. Bu projelerin ürün suyu daima en fazla 0,056 mikro simüller & 0
bakteri-organik değerlerdedir.

2000

GAMA, merkezi olmayan yönetim ekipleri ile uluslararası odaklı bir şirket haline gelir. OMEGA, GAMA-Su Grubu'nda uluslararası şirket olarak değerli temel ekipman ve aksesuar imalat şirketi olarak kuruldu ve güçlü, organize mühendislik ve servis ekiplerine kavuşur. GAMA, kariyer gelişimini desteklemek için personelini genişletir. Geliştirme programları ve yeni yetkinlikler, değerlendirmeler ve ücret sistemi kazanır. Şirket, çeşitli ülkelerdeki kilit ürün araştırmalarında üreticilerine ve sitelerine ulaşması için yeni ürün ekiplerini yönlendirir.

2001-2003

Türkiye'de dahi, 2001 yılı IRAK-ABD savaşının ve ekonomik krizlerin etkisinden dolayı zorlukların yaşandığı bir yıldı. Ancak, GAMA, kârlılığını artırmaya devam eden şirketlerden biri olmuştur. Bölgedeki olumsuz ekonomik koşullara rağmen. New York'taki Dünya Ticaret Merkezi ve Washington'daki Pentagon saldırıları, bölgedeki tüketiciler üzerinde rahatsız edici bir etkiye sahipti. Bu pazar durumuna rağmen GAMA, bu dönemi çok olumlu iş sonuçlarıyla tamamlar. Şirket, uluslararası genişleme sürecinde daha da ilerleme kaydeder: 2001 yılında ilk projeler de dahil olmak üzere Tunus ve Rusya'nın da bulunduğu 5 yeni lokasyon eklenir. Şirketin başarısında ek bir temel unsur, Türkiye'deki farklı belediyeleri hedef alan proje mühendisliği bölümlerinin geliştirilmesi olmuştur. Hata toleransı olmayan, bu kuruluşlarla ve doğrudan hükümetle çalışır. GAMA Group, kuruluşunun onuncu yıldönümünde ilk kez Hollanda'daki AQUATEC'e girdi. Aynı yıl ISO, DAR, IAF ve UNISERT kalite belgelendirme faaliyetleri başlar. Son yıllarda hizmetler kalite standartlarıda verilir.

2004-2005

GAMA, çok spesifik su türünden spesifik element azaltıcı özel bir süreç tasarlayarak bir adım daha ileri gider. "Beyşehir Gölü" proje tasarımının özel bir dekalkalizasyon süreci 2004 yılında başarıyla faaliyete geçer. Ayrıca GAMA Grubu, uluslararası bir perakende grubu ve başarılı bir şirket olarak Türkiye'de konumunu alır. Yenilikçi yaklaşımı, başarılı oryantasyonu ve uluslararası hizmet yaklaşımı ile GAMA, özellikle petrokimya ve tekstil endüstrilerinin su ihtiyacı için Özbekistan ve Kazakistan pazarlarına girer.

2006

GAMA, Alman Şirket Membran'ın ve yüksek teknoloji otomasyonu ve Honeywell ile yeni nesil SCADA kumandaları gibi otomasyon teknolojilerinin işbirliğinden sonra yeni ultra-filtrasyon membranları kullanmaya başlar. Siemens'in Türkmenistan'daki projeleri ve Azerbaycan projelerini tamamlar. Bu OEM ve ortaklık şirketleri ile yeni yakın çalışma projeleri, GAMA projeleri en yenilikçi teknoloji haline gelir. Etkin süreç ve otomasyon kontrolleri kullanılır. Kasım 2006'da yeni şirket BETA kurulur, gruba yeni deneyimli satış ekibi eklenir.

2007-2008

Bu dönem şirket tarihinin en başarılı yıllarıdır. Faiz ve vergi öncesi kazançlar yüzde 63.5 üzeridir. Grup, portföyünü daha da genişletir. Yıl sonunda GAMA, Farklı su arıtma iş alanlarına ve grup çapında faaliyet gösteren diğer 2 çapraz birimli hizmet alanına sahip bir şirket haline gelir. Büyük ülkelerde ve kendi bölgesinde seçkin, başarılı yerel firmalarla yakın ve güçlü işbirliği kurarak uluslararası şirket konumunda ilerleme kaydeder. Yeni fabrika çözümlerini devreye sokarak Romanya'da Azerbaycan ve Rusya pazarlarına girer. Bu yıllarında gerçekleştirilen bazı projeler, "Referanslar" sayfamızda

listelenmiştir. Açılışından bu yana, satış hattı ve projeleri üzerine ciddi projelerden dolayı GAMA su grubunun sürekli büyümesi devam etmekte ve 2009 ve 2010 yılları için (bugün itibariyle) daha büyük projeksiyonlar yapılır. Tamamlanırken. Gelişmekte Olan Ülkeler için Projeksiyon Projesi 2009 - 2010 uluslararası genişleme, GAMA-Su Grubu için stratejik bir başarı faktörüdür. Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Asya'da şirket sürekli pozitif iş geliştirme zeminini hazırlar. Türkiye'ye yakın bölgelerdeki gelişen pazarlar, daha yüksek standartlara ihtiyaç duyulması ve nüfusun artmasıyla milyonlarca kişi için tetiklenen saf ve arıtılmış su ihtiyacı nedeniyle büyük fırsatlar oluşmaktadır. GAMA, son 18 yılda uluslararası su arıtma ticaretinde lider konumda yer alır. Dünyanın büyüyen ekonomik bölgelere olan bağlılığı, şirketin başarısına uzun yıllar katkıda bulunacaktır.

2010 - 2014

Bu son üç yılda GAMA, 6 kıtada GE gibi küresel şirketlerle büyük tuz arındırma projeleri gerçekleştirir.

2013 yılının başında 5 büyük proje inşa edilir:

1. Hazar Denizi Tuz giderme Projesi, Avaza Hotels Bölgesi, Türkmenistan
2. Irak, BP Tesisleri Tuzdan Arındırma Projesi
3. Tataristan, Şişe Glasctory Ultra Saf Su Temini Projesi
4. Romanya, Trakya Cam Çimento Fabrikası
5. Rusya Cam Fabrikası Tuzdan Arındırma Projesi

2015 - 2017

GAMA, Türkiye dışında 12 ülkede su geliştirme projeleri ve dünya çapında çokça tanınmış referanslarıyla 2014'ten 2017'ye kadar büyümesini hızlandırır. Bu yıllarda, kapasite, kentsel ya da belediye ölçeğinde veya endüstriyel seviyede 40'tan fazla zengin referans listesiyle artar. 1992 yılından bu yana süregelen gelişmiş arıtma teknolojilerine ek olarak şu anda aşağıdaki sektörlerde yer alan proje türleri GAMA için daha da önem kazanmıştır:

• MBR (Membran Biyoreaktör) teknolojisi, Gri, Siyah veya endüstriyel atık sular için çok yüksek kalitede gelişmiş atık suyun geri kazanılmasını sağlar.
• ZLD (Sıfır Sıvı Boşaltma) teknolojisi, atık suların geri kazanımı için %100 endüstriyel tesisler.
• Belediye bazında büyük kapasiteli DENİZ SUYU Tuz giderme, RO. Düşük BORON sızdıran suya ve daha düşük işletme maliyetine sahip tesisler.
• UPW (Ultra Saf Su) Teorik olarak çok düşük iletkenlik gerektirir; özel endüstri, elektronik veya tıbbi özel amaçlı ultra saf su için yüksek saflıkta saf su üretimi tesisleri.

Tekstil atık suları tekrar kullanılır veya düşük alkalinite gibi özel ihtiyaç duyulan su, düşük klorür amaçlı tesisler saf sularda nüfuz eder.
• Asma üretiminde veya peyniraltı suyunun yiyecek ve içecek sektöründe özel ihtiyaçları iyileşme ve sıvı ayrıştırma sürecine ihtiyaç duyar.
• Belediye veya sanayi bölgeleri için LW (Likit Suyun) saflaştırılması.
• Kojenerasyon ve Trigenasyon santralleri için E-UPW (Enerji Santralleri ultra saf su) düşük iletkenliğe sahip su ihtiyacı.


Sosyal Sorumluluk Projeleri


Endüstriyel su arıtma sistemlerimizle çölleri suya kavuşturuyoruz. En zorlu şartlarda dahi su arıtma işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz

Sosyal sorumluluk projesi olarak Nijer’de Fombia bölgesinin suya kavuşturulması, Tanzanya ve Zanzibar'da yerine deniz suyu arıtma üniteleri kurulumu, Nepal ve Etiyopya’da kuyular açılarak susuzluk çeken Afrikalıların sağlıklı ve içilebilir tatlı suya kavuşturulmasında girişimlerimiz bulunmaktadır.

Yerinde mühendislik katkılarımız ile ticari faaliyetlerimizin de yer aldığı çalışmalar bir fiil aralıksız olarak sürmektedir.

KVKK Ziyaretçi Aydınlatma Metni

Copyright © 2022Gama Kimya

YessCompany
Web sitesi trafiğini analiz etmek ve deneyiminizi iyileştirmek için bu sitede 'çerez' kullaniyoruz.